Myślimy ekologicznie

Pamiętamy o społecznej odpowiedzialności biznesu i śmiało inwestujemy w proekologiczne rozwiązania. Mając na względzie kurczące się zasoby planety i postępujące zmiany klimatyczne dokładamy wszelkich starań, aby przyszłe pokolenia mogły żyć w lepszym, czystszym środowisku. Dlatego kierujemy się zasadą 3R – reduce, reuse, recycyle.

Ograniczamy – zużycie wody, prądu oraz surowców, produkcję odpadów

Używamy ponownie – materiały opakowaniowe, komponenty, kartony wysyłkowe

Recyklingujemy – odpady produkcyjne, przyczyniając się do redukcji emisji gazów cieplarnianych

Jak to robimy?

Fotowoltaika

Głównym źródłem energii elektrycznej w Polsce są wciąż elektrownie węglowe. Widząc niepewną przyszłość surowców kopalnych i myśląc perspektywicznie, inwestujemy w Odnawialne Źródła Energii, czyli OZE. 

Wdrożonym przez nas w 2021 roku, istotnym elementem OZE jest nowoczesna instalacja, która pozwala wytwarzać zieloną energię elektryczną z promieniowania słonecznego. Dzięki ogniwom fotowoltaicznym na dachach naszych zakładów produkcyjnych w Rzgowie oraz Konstantynowie Łódzkim możemy produkować własny, ekologiczny prąd i dodatkowo oszczędzać. Finalnie nasze panele osiągają moc ok. 150 kW.

Receptury

Technologie

Nasze zaangażowanie w ochronę środowiska jest nieustannym procesem doskonalenia. Oto kilka kluczowych inicjatyw, które pokazują, że troszczymy się o naszą planetę:

Tworzymy jakość i jesteśmy odpowiedzialni

Posiadamy certyfikaty jakości ISO 9001, ISO 22716 oraz ISO 13485, pracujemy według standardów GMP i jesteśmy uprawnieni do produkcji wyrobów medycznych. Nasi technolodzy opracowują receptury z najlepszych komponentów, potwierdzonych certyfikatami – takimi jak ECOCERT Cosmos Natural. W 2021 roku prawie 95% naszych nowych kosmetyków było wegańskich!

Jesteśmy profesjonalistami – do biznesu podchodzimy rzetelnie i etycznie. Dzięki temu wysoką jakość naszych produktów możesz odczuwać każdego dnia na własnej skórze. Gwarantujemy, że trafiają do Ciebie wyłącznie bezpieczne, przebadane i niezawodne kosmetyki z optymalnymi datami ważności.

Jesteśmy po procesie weryfikacji przez ECOCERT Greenlife i otrzymaliśmy certyfikat ECOCERT COSMOS NATURAL na linię kosmetyków EKOflorist.
ECOCERT Greenlife S.A.S. jest międzynarodową organizacją powstałą w 1991 roku, z siedzibą główną we Francji. Certyfikuje ekologiczne i naturalne surowce, wyroby gotowe, ich opakowania oraz procesy produkcyjne i logistyczne.

Interseroh to specjalista w zakresie gospodarki w obiegu zamkniętym, który pomaga firmom zmienić profil na bardziej ekologiczny. Dzięki konkretnym działaniom takim jak recykling oraz prowadzeniu kampanii edukacyjnych w zakresie zarządzania gospodarką opakowaniową oraz związanymi z nią odpadami przyczyniliśmy się do redukcji emisji gazów cieplarnianych i zwiększenia świadomości społeczeństwa oraz przedsiębiorców w zakresie ochrony środowiska, co zostało docenione przyznanym certyfikatem.

Sedex to globalna organizacja, która współpracuje z najbardziej znanymi instytucjami na świecie, takimi jak Organizacja Narodów Zjednoczonych i Ethical Trading Initiative. Jednocześnie jest to największa na świecie platforma partnerska, która umożliwia członkom przechwytywanie, analizowanie i zarządzanie informacjami o ryzyku w całym łańcuchu dostaw. Dzięki certyfikatowi Sedex jeszcze lepiej zarządzamy ryzykiem społecznym oraz środowiskowym.