Stream informacji z naszego ula:

Legenda:

Temperatura – jest to temperatura gniazda pszczół lub czerwiu (zależy od pory roku, w zimę pszczoły się zazwyczaj nie rozmnażają, nie ma wtedy czerwiu), temperatura teraz będzie spadać, bo pszczoły przestają czerwić (rozmnażać się).

Wilgotność to wilgotność wewnątrz ula, pszczoły oprócz regulacji temperatury – starają się również regulować wilgotność.

Waga to waga ula (pszczół, pokarmu itp.) określamy wtedy ile zużywają pszczoły pokarmu lub ile tego pokarmu przybywa, jak również możemy określić czy pszczoły z innego ula nie rabują pszczół w danym ulu.

Częstotliwość / Amplituda jest to aktualna częstotliwość / amplituda dźwięku w ulu, w badanym okresie, na tej podstawie staramy się wywnioskować o czym pszczoły plotkują 🙂

Czy wiesz, że…

Obecnie, w okresie coraz silniejszego rozwoju techniki pszczoły są najczulszym wskaźnikiem stopnia zanieczyszczenia środowiska naturalnego (podobnie jak raki w wodzie). Ponad połowa z 470 gatunków pszczół żyjących w Polsce jest zagrożonych wyginięciem…Nie mogliśmy po prostu się temu przyglądać – zaczęliśmy działać!

We love bees!

Kochamy pszczoły i kochamy miód, który znajduje masę zastosowań – od kuchni, po przemysł kosmetyczny. Dodatek miodu pszczelego znajdziecie między innymi w jednym z kosmetyków z serii Dairy Fun – miodowym sorbecie do rąk. Miód jest bardzo cennym, ale dodatkowym „owocem” pracy pszczół.W wielu krajach utrzymuje się pasieki wyłącznie w celu zapewnienia odpowiedniego zapylenia upraw. Bez pszczół nie byłoby między innymi owoców, a to już poważne zagrożenie dla całego, ziemskiego ekosystemu…

Inteligentne ule

Dlatego włączamy się do akcji ratowania pszczół i z dumą prezentujemy Wam inteligentny ul Delia Cosmetics. Posiada on całodobowy zdalny monitoring: temperatury, wilgotności, amplitudy dźwięku pszczół czy wykrywania ich ewentualnych chorób. Dzięki opartej na sztucznej inteligencji aplikacji Bee Hub w każdej chwili możecie zobaczyć, czy u naszych pszczół wszystko jest w porządku.

Odczytywanie danych z ula

24h

Obserwowanie warunków

thermometer

Śledzenie ilości pszczół

hive

Dbanie o zdrowie

bee (1)