Już po raz czternasty wywiadownia Dun & Bradstreet Poland we współpracy z redakcją „Forbes” opracowała zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce. Wszystkie przedsiębiorstwa, które znalazły się na liście, mogą szczycić się tytułem „Diamentów Forbesa 2022”. Wśród nich jest także Delia Cosmetics!

 

Jak weryfikowane są Diamenty? Najpierw wywiadownia Dun & Bradstreet Poland zbiera dane firm, które terminowo złożyły raporty do KRS w latach 2016–2020. Dzięki temu powstaje lista zawierająca blisko 15 tys. Przedsiębiorstw z pozytywnym ratingiem ryzyka współpracy i wiarygodności. To firmy, które mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają kontrahentom z płatnościami. Przedsiębiorstwa spełniające powyższe warunki dodatkowo musiały wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych.

 

 

Ostatecznie na liście znalazły się firmy z 15-proc. i większym wzrostem wartości. Z listy usunięto podmioty, wobec których odnotowano ujemną wartość zmiany wyceny przynajmniej w jednym z ostatnich trzech lat lub wartość wyceny nie zachowała charakteru ciągłego wzrostu. Delia Cosmetics pozytywnie przeszła wszystkie etapy weryfikacji Dun & Bradstreet Poland i finalnie otrzymała jedno z najbardziej liczących się wyróżnień biznesowych. Jesteśmy niezwykle dumni!