IX Meeting na rzecz walki z rakiem piersi i szyjki macicy

1 października rozpoczął się IX Meeting na rzecz walki z rakiem piersi i szyjki macicy zorganizowany przez Fundację Carpe Diem. Spotkania zaczęły się od konferencji dla maturzystek z Łodzi oraz regionu. Podczas tegorocznej konferencji w Dużej Sali Obrad UMŁ młode kobiety miały możliwość wysłuchać wykładów lekarzy onkologów dotyczących najczęstszych chorób nowotworowych dotykających współczesne kobiety. Dowiedziały się również jak wpłynąć na stan swojego zdrowia oraz jakie działania profilaktyczne należy podejmować, aby ewentualne choroby zostały wykryte jak najwcześniej. W wielu przypadkach, daje to możliwość stuprocentowego wyleczenia.

Druga część Meeetingu odbyła się w sobotę 6 października. Maturzystki wzięły udział w 59 konsultacjach onkologicznych, 50 badaniach USG oraz 51 mammografiach.

W ramach przeprowadzonych badań na szczęście nie wykryto zmian o charakterze złośliwym, a jedynie kilka o charakterze łagodnym. Panie z podejrzanymi zmianami zostały skierowane do dalszej diagnostyki.

Wszystkie maturzystki biorące udział w konferencji otrzymały od Fundacji płytę DVD „Aby żyć pełną piersią”. Jest to film instruktażowy, obrazujący comiesięczne, samodzielne badanie piersi. Delia Cosmetics podarowała wszystkim beneficjentkom Meetingu darmowe, kosmetyczne upominki.