Złoty Krzyż Zasługi to najwyższy wyraz szacunku dla codziennej, ciężkiej pracy polskich Przedsiębiorców – pełnej zaangażowania i siły do codziennych wyzwań. W tym roku to wyjątkowe wyróżnienie trafiło zaledwie do osiemnastu starannie wyselekcjonowanych osób w całej Polsce. Wśród nich znalazł się również założyciel Delia Cosmetics – Józef Szmich.


To ogromny zaszczyt, duma oraz docenienie wieloletniej, intensywnej i pełnej determinacji pracy Pana Józefa. Według ustawy z 1992, Krzyż Zasługi jest nagrodą dla osób, które odniosły zasługi dla Państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść Państwu lub jego obywatelom.


„Wasza działalność wiąże się z ogromnym poświęceniem i zaangażowaniem, gdyż jesteście odpowiedzialni nie tylko za przyszłość swoich firm, ale również zatrudnionych w nich pracowników.” – powiedział Prezydent RP Andrzej Duda. Te słowa mają wyjątkowe znaczenie szczególnie teraz – w czasach geopolitycznej niepewności.


Serdecznie gratulujemy Józefowi Szmichowi tego osiągnięcia!