Wyrazy uznania, spływające na ręce założycieli Delii wydają się w tym roku nie mieć końca! Rodzinną passę znaczących wyróżnień kontynuuje Józef Szmich, który otrzymał właśnie medal za działania promocyjne na rzecz rozwoju Łodzi. Trofea z okazji nadchodzącej rocznicy 600-lecia powstania miasta wręczano osobom zasłużonym, które miały realny wpływ na wzrost lokalnego środowiska.

Każdy wybór został szczegółowo uzasadniony, a obszary, w których działają odznaczeni, były zróżnicowane – od sportu, poprzez kulturę, kończąc na inicjatywach społecznych.Józef Szmich został doceniony za działalność pro-edukacyjną, którą realizuje poprzez aktywną współpracę z łódzkimi uczelniami oraz szkołami. Od początku swojej działalności w biznesie, wraz z żoną Aliną Szmich wspiera wiele organizacji charytatywnych, m.in. Fundacja Gajusz, Fundacja Piękniejsze Życie, Dom Samotnej Matki w Łodzi, Caritas Archidiecezji Łódzkiej czy Fundację Pełną Piersią na Rzecz Rozwoju Rekonstrukcji Piersi.

Medal został wręczony osobiście przez Prezydent Miasta Łodzi – Hannę Zdanowską. Serdecznie gratulujemy tego wyjątkowego wyróżnienia!