XXXVI Podsumowanie Ruchu Innowacyjnego w Edukacji przyniosło kolejny, specjalny tytuł założycielowi Delii – Józefowi Szmichowi. Kapituła Konkursów Innowacyjnych doceniła fakt, że od lat wspiera on lokalne środowisko szkolne, będąc również pomysłodawcą i partnerem najlepszego w Łodzi Technikum Automatyki i Robotyki.

Drzwi Delii od wielu lat są otwarte dla uczniów lokalnych szkół w ramach praktyk zawodowych i staży, dzięki którym wchodzące na rynek pracy pokolenie może czerpać wartościową wiedzę oraz bezcenne doświadczenie z firmy o ugruntowanej pozycji w Polsce i na świecie. Delia wspiera także eventy organizowane w szkołach czy zbiórki, dokładając finansową cegiełkę do słusznych celów.

O opiekę medialną wydarzenia zadbała lokalna telewizja TOYA, TVP Odział w Łodzi oraz wydawcy czasopism o charakterze edukacyjnym. Unikalny charakter przedsięwzięcia wyznacza tematyka poświęcona innowacjom powstające w szkołach, na uczelniach, w instytucjach wspomagających procesy edukacyjne oraz firmach współpracujących ze sferą edukacyjną. Podczas wydarzenia prezentowane są twórcze osobowości, implementujące wartościowe modele edukacji. Do tej pory szczególne tytuły w ramach Podsumowania otrzymali m.in.: Profesor Jerzy Bralczyk, Profesor Jan Miodek czy Kazimierz Tischner. Teraz do tego szacownego grona dołączył Józef Szmich!